Sağlık Müdürlükleri ve Hastane Sağlık Kurullarının Dikkatine!
22 Kasım 2021

Engelli Sağlık Kurulu Raporu (ESKR) ve Çocuklar İçin Özel Gereksinim Raporu (ÇÖZGER) e-Rapor Bileşeni Güncellemeleri (19.06.2020)

 

Ulusal Engelli Veri Bankasına kayıtlı raporların İl Sağlık Müdürlüğü ekranlarında (e-Rapor Silme Yetkilileri tarafından) silinebilmesi için;

  1. “Rapor Silme” butonu eklenmiştir. Silme işlemi e-Rapor sisteminde üretilen bir rapor ya da ıslak imzalı düzenlenerek Ulusal Engelli Veri Bankasına kaydedilen 30.07.2019 tarihinden sonraki raporlar için gerçekleştirilebilecektir.
  2. İl Sağlık Müdürlükleri tarafından, kişinin e-rapor sisteminden silinmek istenen raporu ile Ulusal Engelli Veri Bankasına kayıtlı raporlarında tarih ve referans numarası aynı anda eşleşen bir rapor bulunması durumunda uyarı mesajı gösterilmesi ve onay verilmesi halinde e-Rapor ve UEVB sistemlerinde kayıtlı raporları birlikte silinmesi özelliği eklenmiştir.
  3. İl Sağlık Müdürlüğü kullanıcıları tarafından, kişinin e-Rapor sisteminden silinmek istenen raporu için Ulusal Engelliler Veri Bankası’nda herhangi bir kayıt bulunmaması ya da rapor referans ve rapor tarihi bilgilerinin eşleşmemesi durumunda uyarı mesajının eklenmesi ve kişinin sadece e-rapor kaydının silinmesi özelliği eklenmiştir.
  4. İl Sağlık Müdürlüğü kullanıcıları, e-rapor üzerinden itirazı başlatılmış ve itiraz tarihinden itibaren 6 ay geçmiş kişilerin raporlarına ait itiraz tarihlerini rapor sorgulama ekranında maskelenmiş şekilde görüntülemesi ve itiraz tarihi üzerine fare (Mouse) ile gelindiğinde “Zaman Aşımına Uğramıştır” uyarısı eklenmiştir.